discover secrets of hypnosis
۱۶ شهریور

کشف رمز های هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چیست؟

چرا اینقدر پیچیده و مرموز است؟

آیا هیپنوتیزم نوعی تردستی یا جادو است؟

آیا واقعا در حالت هیپنوتیزم می توان بیماریها را فقط با تلقین درمان کرد؟

آیا بیماریهای صعب العلاج و سرطان را هم میتوان با هیپنوتیزم معالجه کرد؟

آیا هیپنوتیزور روح افراد را تسخیر میکند؟

آیا شما استعداد هیپنوتیزم کردن دیگران را دارید؟

چگونه با گفتن کلمات ساده میتوان شخصیت افراد را تغییر داد؟

سلام ابتدا بگذارید دلیل نگارش این مقاله را بیان کنم. از زمانی که پزشکی به نام «مسمر» به کشف هیپنوتیزم به عنوان یک روش درمانی نائل شد، کلمه هیپنوتیزم بر این متد درمانی اطلاق شده است. این در حالی است که در واقع مسمر خالق یا کاشف هیپنوتیزم نیست.

Franz Mesmer

فرانتس مسمر

اگر تاریخ را با دقت مطالعه کنید میبینید انسانها از هزاران سال پیش در تمدنهای کهنی مانند: مصر و چین و ایران از این روش درمانی شناخت عمیقی داشته اند و با کاربرد آن در بخشهای مختلف زندگی از مواهب آن بهره میبرده اند. این تاریخ نه تاکنون مفقود بوده و نه بین مورخان دراین خصوص اختلافی وجود دارد اما هنوز هم مسمر را پدر هیپنوتیزم میدانند آیا میدانید چرا؟

در زمان مسمر هم افرادی مانند «راسپوتین» بوده اند که از هیپنوتیزم در جهت منافع کوتاه مدت شخصی استفاده میکرده اند. مسمر هم بر این موضوع واقف بوده. لیکن اعتبار نام مسمر بر این است که بر خلاف اسلاف خود در تاریخ سعی نکرد بر قامت هیپنوتیزم لباس تقدس بپوشاند.

Grigori Rasputin

گریگوری راسپوتین

یکی دیگر از دلایلی که مسمر را پدر هیپنوتیزم می شمارند این است که او سعی نکرد خود را مقدس بداند و برای خود پیروان و مریدانی جمع کند. از جت دیگر او بر خرافات زمان خود  در رابطه با هیپنوتیزم دامن نزد. این در حالی است که با تصویب کلیسا نیروی مسمر یک نیروی اهریمنی شناخته شد و اجازه طبابت از او سلب کرد لیکن او همچنان در تمام عمر خود سعی کرد به تبیین علمی هیپنوتیزم بپردازد و بدین وسیله نام خود را در تاریخ هیپنوتیزم جاودان کرد.

اکنون که حدود ۳۰۰ سال از این کشف مسمر میگذرد و هیپنوتیزم علمی در اختیار بشر قرار گرفته، اما همچنان نگاه جامعه به آن مرموز و غیر علمی است. من در این مقاله همچون کلاسهای آموزش خود هیپنوتیزم سعی دارم به پیروی از مسمر ابهامات و خرافاتی که حول این موضوع میگردد را تا حدودی رفع کنم.
امید آنکه شناخت صحیح این نیروی خدادای که در نهاد همه ما وجود دارد بتواند گامی کوچک در خرافه زدایی از عارفان دروغین و ره گم کرده که این نیرو را محدود به خود میدانند و به شخص خود یا خدایان دروغین نسبت میدهند بردارد.

و اما پیشگویی با هیپنوتیزم:

حتما تاکنون متوجه شدید پیشگویی وتواناییهای فوق بشری دیگری که در حالات بخصوص مانند هیپنوتیزم از انسان سر میزند تماما رازهای مکنونه ای از صندوق اسرار وجود انسان است و هیچکدام غیر علمی نیستند در واقع: خبر از آینده تنها پیش بینی علمی تغییراتی است که در جهان پیرامون ما رخ میدهد.

وقتی شما اخبار پیش بینی وضع هوا را میشنوید تعجب نمیکنید. زیرا میدانید که متخصصین این علم به آینده سفر نمیکنند بلکه به کمک کامپیوترهای پیشرفته ساخت بشر این پیش گویی ها را انجام میدهند. کامپیوترهایی که هنوز هم نسبت به مغز آدمی ازکارایی کمتری برخوردارند.

با ورود به درجات بالای خودهیپنوتیزم شما با پدیده های خواندن افکار- روشن بینی – غیب گویی و پیشگویی روبرو خواهید شد پدیده هایی که ممکن است الان برای شما غیر قابل باور یا اعجاب انگیز باشند. لیکن باید بدانید همه این پدیده ها فقط و فقط بهره گیری از همین مغز و قوای دماغی است که همه ما از آن برخورداریم ولی در حال حاضر درصد کمی از آنرا مورد بهره برداری قرارمیدهیم در حالی که همه میتوانیم با تربیت این قوای روحی به توانمندیهای بالا برسیم.

به امید آنروز


منبع: پست کانال تلگرام دکتر فریدن ناصری

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

جستجو